Dbanie o zdrowie Zakupy

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Więcej o aparacie do presoterapii na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet naciska na kończynę, pobudzając tak przepływ chłonki. Jest multum wskazań do wypróbowania presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty do masażu uciskowego w domu

Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, zatem bez trudu można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. nowotwór czy miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]