Technologie Zakupy

Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Zajrzyj do sklepu z drukarkami 3D - tu zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Jedną z wiodących na krajowym rynku firm, która rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Kluczową sferą działalności CadXpert jest sklep online, który w swoim asortymencie ma narzędzia do druku przestrzennego: skanery 3D oraz drukarki 3D. Drugim filarem jest oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE, a także usługi: skanowanie 3D, projektowanie 3D i drukowanie 3D. Dostępne w ofercie sklepu drukarki 3D działają w oparciu o trzy technologie: SLA, FDM i PolyJet, a usługi druku 3D są wykonywane w technologiach PolyJet, FDM, DMLS i SLA, SLS.

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, jak również wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz sprzętu firmy Formlabs. Posiada największą w Polsce ofertę instrumentów do druku 3D – kilkanaście różnych skanerów 3D i więcej niż 20 modeli drukarek 3D. Prócz tego CadXpert maobszerną ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 propozycji, w tym również tworzywa specjalistyczne, jak przykładowo: Ultem 1010, Nylon 12 CF oraz pozostałe (elastyczne, biokompatybilne, inżynieryjne, dentystyczne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów CadXpert oferuje także filamenty, żywice fotopolimerowe i inne materiały stosowane do druku 3D.

Profesjonalne oraz biurkowe drukarki 3D

Oferta CadXpert jest skierowana zarówno do profesjonalistów, biznesmenów oraz przedstawicieli rozmaitych branż (sprzęt firmy Stratasys), jak i nabywców indywidualnych nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko marki MakerBot). CadXpert prowadzi sklep online, udostępnia także showroom zlokalizowany w Krakowie. Wszyscy, którzy chcą skonsultować ze znawcami możliwości technologiczne dowolnego sprzętu z oferty CadXpert, swoje projekty czy są po prostu zaciekawieni procesem wydruku 3D, mogą zajrzeć do krakowskiego showroomu. CadXpert zapewnia również szeroką obsługę posprzedażową: opiekę serwisową i pogwarancyjną, szkolenie z obsługi nabytych urządzeń czy wsparcie techniczne oraz merytoryczne.

Drukarki 3D – nie tylko dla dużych korporacji

Jakie są koszty urządzeń do druku przestrzennego – drukarek i skanerów 3D? Nawet niewielka albo średniej wielkości firma może sobie pozwolić na profesjonalną drukarkę bądź skaner 3D. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w obrębie branż, takich jak stomatologia, motoryzacja, medycyna oraz odlewnictwo, samodzielne prototypowanie i drukowanie, a nie zlecanie tych działań, będzie znaczącą oszczędnością dla firmowego budżetu.
Sektor sprzętu do druku 3D dynamicznie się rozwija – a co za tym idzie, pojawiają się innowacyjne technologie oraz możliwości, na które jeszcze niedawno było stać wyłącznie ogromne koncerny. Dziś – dzięki spadkowi cen materiałów do druku 3D oraz samych drukarek 3D – dostęp do nich posiadają też niewielkie firmy, te z daleko niższym budżetem. Z miesiąca na miesiąc zmniejsza się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych, bowiem narzędzia do drukowania przestrzennego są stale modyfikowane i udoskonalane. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do drukowania przestrzennego ma mnóstwo zalet, do głównych z nich zaliczyć można przyspieszenie procesu produkcji i obniżenie kosztów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]