Usługi branży budowlanej Zakupy

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Tu zaopatrzysz się w środki do impregnacji drewna

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Z kolei preparaty stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie dobrane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Warto jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]