Zakupy

Sprawdź, jak kupować przytulanki

Doskonale się prezentują, pobudzają fantazję i mają mnóstwo dodatkowych atutów. Przytulanki – bo o nich mowa – to dla każdego z czytelników symbol czasów młodości. Jak się dowiadujemy, cenią je także terapeuci, którzy zaobserwowali fakt, iż te zabawki świetnie zastępują obecność matki w czasie początkowych wieczorów bez nich, a w późniejszym okresie stają się ich najlepszym przyjacielem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne obecnie bardziej niż kiedykolwiek – w sklepach znajdziemy wiele ich rodzajów, ale nie zawsze będą dla dziecka jednakowo bezpieczne. Jak więc wybrać te odpowiednie?

Przytulanki – z którego materiału?

Wielu z nas myśli, że każde przytulanki dostępne w sklepach będą odpowiednie dla ich dziecka. To źle, bo najtańsze pluszaki produkowane są często z surowców, które nie będą miłe w dotyku, zaś u poszczególnych dzieci potrafią powodować reakcje alergiczne. By podobnych problemów uniknąć, najlepiej kupować przytulanki zrobione z naturalnych materiałów (na przykład bawełny lub wełny) lub syntetycznych tkanin, mających niezbędne atesty i zgodne z europejskimi normami.

Jak znaleźć najlepsze przytulanki?

Oczywiście ważny będzie zarówno sam surowiec, jak i wygląd przytulanki. Większość dostępnych w sklepach pluszaków imituje bohaterów ze szczególnie popularnych wśród najmłodszych bajek, jednak dobrze postawić na oryginalne, ręcznie wykonane przytulanki z tradycyjnych warsztatów. Przywodzą one na myśl zabawki, jakie sporo czytelników kojarzy z czasów dzieciństwa, a oprócz tego są najczęściej o wiele lepiej zrobione niż wytwarzane seryjnie zabawki dostępne w marketach.