Usługi Zakupy

Rzeźby i figury z brązu – postaw w domu, ogrodzie lub na patio

Rzeźba to jedna z pierwotnych metod ekspresji artystycznej. Pierwsze arcydzieła obecne były już w czasach prehistorycznych i nieustannie towarzyszą nam w rozlicznych sferach naszego życia. Widzimy je najczęściej tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w kościołach, w muzeach i w galeriach, ale też w miejscach publicznych: w gmachach firm, na ulicach i rynkach, a nawet w centrach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w życiu jest na tyle duże, że nie wszyscy uzmysławiamy sobie, iż dzieła wychodzące spod ręki rzeźbiarzy napotykamy właściwie codziennie. W tym artykule przytoczymy kilka przykładów potwierdzających wspomniane wyżej stwierdzenie.

Odlewy artystyczne w gmachach użyteczności publicznej

Prace rzeźbiarzy, nawet gdy prezentują sobą wysokie wartości estetyczne i artystyczne, częstokroć są przez publiczność traktowane jako norma – na terenach ogólnodostępnych (choć nie tylko) są wszak obecne wręcz na każdym kroku. Liczne pomniki, jak również rzeźby ustawiane na skwerach, w przydomowych ogrodach bądź na ulicach, obecne są wszak w większości krajowych miast. Poza tym niejednokrotnie można je zobaczyć też w licznych budynkach. Są ozdobą na przykład w biurach, uczelniach wyższych czy innych gmachach użyteczności publicznej

Metalowe rzeźby. Kiedy warto je zamówić?

Wspomniane w poprzednim akapicie przykłady to głównie duże, nieruchome rzeźby. Aczkolwiek jest to mniejsza część wszelkich rzeźb obecnych w naszym powszednim życiu. Istotna większość z nich to jednak nieduże dzieła, stworzone z myślą o prywatnym użytku – to przykładowo medale, popiersia wykonywane na zlecenie oraz nagrody na laureatów turniejów. Inicjatorzy przeróżnego rodzaju zawodów sportowych bądź konkursów nie mają z tym kłopotów, gdyż nabycie rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych stopów) nie jest znacznym wydatkiem, a ich przygotowanie wystarczy po prostu powierzyć zawodowemu artyście.