Usługi branży budowlanej Zakupy

Rodzaje kontenerów na odpady

Jeśli potrzebujesz kontenerów otwartych, koniecznie wejdź na ekombud.pl

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to zwłaszcza tych, które są wytwarzane podczas wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, jak również odpadów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednak wyniknąć trudności związane z magazynowaniem i przewozem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do gromadzenia oraz transportu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla ekip sprzątających i firm budowlanych

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są rozmaite firmy. Wśród nich można wymienić m.in. brygady sprzątające i zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania bądź recyklingu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]