Zakupy

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

Więcej szczegółów o mopach.

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwie cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Prawie równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni radzimy używać zestawu mopa z wiadrem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]