Kosztowności Zakupy

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Kliknij tu, aby kupić biżuterię z cyrkoniami

Podczas zdobienia biżuterii masowo wykorzystywane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a automatycznie w widoczny sposób zwiększają wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców jest w stanie pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich zbiorów. Istnieją oczywiście także alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane materiały ozdobne, nie występujące naturalnie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście również inne zastosowania. Wykorzystuje się je między innymi w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład przez internet.