naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna
Kosztowności Zakupy

Ponadczasowe naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich naturalne minerały i ich sztuczne zamienniki. Potrafią mieć najróżniejsze kolory – od brązu, przez róż, aż po błękit. Niektóre powinniśmy nosić do wieczorowych strojów, pozostałe świetnie będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się niesłabnącym uznaniem– zmieniają się realia i mody, ale nadal je często zakładamy, a niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Warto więc napisać parę słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by posłużyły dostatecznie długo.

Naszyjniki z kamieniami – jakie typ?

Różnorodność minerałów stosowanych do produkcji naszyjników jest wielka – oprócz topazów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też minerały produkowane sztucznie. Najczęściej spotykane to niewątpliwie cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy kreacjach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zwykle bardzo podatne na zarysowania – przy nieodpowiednim używaniu niełatwo zatem je zepsuć. W jaki sposób temu zapobiec? Po pierwsze – ściągając je za każdym razem, gdy istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy porządkach lub pracach manualnych. Unikajmy też noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się uderzały i przez to uszkodzić.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]