Zakupy

Pluszaki – zalety, o których nie wiedziałeś

Słodkie szczeniaczki, niedźwiadki czy stwory wyjęte z bajkowych krain. Któż z nas ich nie lubi? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, a zdaniem pedagogów, pluszaki okazują się dla nich czymś innym niż zwykłą zabawką. Ich miękkość ułatwia zasypianie i zmniejsza nieprzyjemne objawy nieobecności rodziców. Pluszaki to również idealne rozwiązanie, które spowoduje, że szkrab poczuje się potrzebny – powinien przecież opiekować się swoim pluszowym misiem. Warto oczywiście wiedzieć, iż nie wszystkie pluszaki powinniśmy dać maluchowi – warto zwrócić uwagę na ich projekt, ale też surowce, z których zostały zrobione. Jak zatem wybrać odpowiedniego pluszaka?

Pluszaki – z których surowców?

Przed laty właściwie wszystkie pluszaki można było bez zmartwień podarować dziecku. Obecnie jednak w sklepach dostępnych jest wiele maskotek, które nie są odpowiednie dla młodszych dzieci – są wszak wyprodukowane niekiedy z materiałów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Należy więc sprawdzić, z jakiego materiału je zrobiono – świetnie zdadzą egzamin między innymi len, welur lub molton, jak również z syntetyczne materiały, posiadające niezbędne certyfikaty i spełniające normy UE.

Postaw na tradycyjne pluszaki

Jak zyskać gwarancję, iż pluszak został wykonany z bezpiecznych surowców? Warto wybierać wyłącznie maskotki wytwarzane przez uznane firmy – z pewnością mają potrzebne certyfikaty. Innym, dobrym rozwiązaniem będą pluszaki z tradycyjnych pracowni – zwłaszcza dla osób, które wolą dać swojemu dziecku niebanalny upominek inny od przemysłowo produkowanych maskotek.