antena naziemna, antena DVBT
Zakupy

Najważniejsze cechy anteny naziemnej

W przeważającej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym przedmiotem, należy zainwestować także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sklepach znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]