Kuchnia i gotowanie Zakupy

Mieszanki przypraw dla masarni i klientów indywidualnych

Aromat kiełbas zależny jest nie tylko od gatunku mięsa, które zastosowano do ich zrobienia. Tak samo ważne okazują się bowiem mieszanki przypraw oraz wszelkiego typu dodatki. W dużym stopniu rzutują one na smak takich produktów, polepszają ich konsystencję, a niekiedy też przedłużają ich termin przydatności. Choć kierowane są w szczególności do zakładów mięsnych, nabyć je mogą wszyscy klienci.

Mieszanki przypraw poprawią aromat mięsa

Mieszanki przypraw dla sektora mięsnego wytwarzane są zwykle ze starannie dobranych składników – przypraw lub ekstraktów ziołowych. Charakterystyczne dla nich okazuje się duże stężenie składników, a na kilogram mięsa należy użyć jedynie 5 gramów mieszanki. Wyroby tego typu dostosowane są do różnych gatunków wędlin – jednych używa się do wyrobu zwykłych kiełbas, pozostałych zaś do wątroby lub puszek

Co oprócz mieszanek przypraw?

Poza mieszankami mieszanek przypraw branża mięsna wykorzystuje również inne dodatki do wędlin. Nierzadko używane są na przykład kutrole, które skracają czas wędzenia i pomagają zachować barwę wędlin. Poza tym, nierzadko zaobserwować można także użycie polimasów, które zwiększają wagę wędliny i doskonale zatrzymują wodę. Sprzedawane są również mieszanki przypraw, które dzięki dodatkom funkcjonalnym polepszą również właściwości wyprodukowanej z ich zastosowaniem kiełbasy.