Dbanie o zdrowie Zakupy

Maska antysmogowa – sposób walki ze smogiem

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które może wystąpić często silnego zamglenia oraz podczas bezwietrznej pogody. Jest on często spotykany najczęściej w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie atmosfera jest silnie zapylona. W smogu unoszą się niebezpieczne dla ludzi substancje. W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób ochroni przed smogiem?

Na ulicach miejscowości w Polsce coraz powszechniejszym widokiem są przechodnie z maską antysmogową na twarzy. Najbardziej istotnym elementem tego typu maseczki jest filtr. Kupując maseczkę, którą planujemy zakładać w mieście, zwrócić należy uwagę, czy filtr zrobiony jest z aktywnego węgla. Tego typu filtr doskonale ochroni też przed zatruciem gazami. Filtr umieszczony w maseczce musi być co jakiś czas zmieniany, w przeciwnym razie przestanie ona wypełniać swoją rolę. Sprawdźmy również, jakiej wielkości cząstki zanieczyszczeń może zatrzymać wybrana przez nas maska, ponieważ najlepsze są te z filtrem zatrzymujący pyłki o wielkości trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr przechwyci zarówno zanieczyszczenia, ale również wszystkie niebezpieczne substancje.

Jaką maseczkę antysmogową kupić?

Pośród masek antysmogowych możemy wyszukać maseczki stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. W żaden sposób nie przeszkadzają one podczas joggingu. Cyrkulacja filtrowanego powietrza bywa w nich lepszy niż w klasycznych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w maseczce planujemy trenować czy po prostu spacerować po mieście, trzeba zwrócić uwagę, żeby idealnie przylegała ona do kształtu twarzy. Sprzedawane obecnie maski antysmogowe produkowane są z surowców hipoalergicznych, a więc mogą być bez obaw stosowane przez osoby walczące z alergią. Producenci maseczek robią wszystko, by nie tylko doskonale odgradzały nas one od szkodliwych substancji, ale także aby miały nietuzinkowy wygląd. Oryginalny design oraz szeroki wybór kolorów sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią maseczkę.