Kosztowności Zakupy

Lampworki – szklane perły

Zamów lampworki

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane na własną rękę – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Obecnie także można zrobić je w domu, lecz lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Strużki gorącego szkła nawijane są na pręcik, przez co każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków czy naszyjników.

Przy jakich kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Barwne lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą dobrze wyglądały wyłącznie przy takich kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]