Dbanie o zdrowie Kuchnia i gotowanie Zakupy

Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

Zobacz, gdzie kupić sok z kiszonych buraków.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie wracają do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również inne, przedtem mniej znane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych walorach fermentowanej żywności nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir albo różnego typu soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte uwagi – pozwalają w prosty i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu witaminy niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – co w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum związków mających korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to również skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka zawartość witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto też pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B oraz znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego trzeba pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają radzić sobie ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Działają one też osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]