Kuchnia i gotowanie Zakupy

Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Dowiedz się, gdzie nabyć kapsułki Nespresso, wejdź na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Venezia, Firenze oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, orzechów laskowych czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla oraz Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]