kontenery otwarte, kontenery stalowe
Zakupy

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do składowania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]