Usługi Zakupy

Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna posiada mnóstwo wartościowych właściwości powodujących, że jest używana w szerokim zakresie. Jej główny atut to z rzecz jasna niepodatność na rdzę, która nie tylko zapewnia wytrzymałość wyprodukowanych z niej sprzętów, ale też pozwala na ich kontakt z płynami i zawilgotniałymi materiałami. Poza tym stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a listę jego plusów zamyka nieporowata powierzchnia zapobiegająca rozwojowi bakterii.

Wyroby ze stali kwasoodpornej – zbiorniki na chemikalia lub kosmetyki

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne i Równowaga chemiczna czynią ze stali nierdzewnej świetny budulec dla branży spożywczej. Wyroby ze stali kwasoodpornej są chętnie używane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w toku produkcji, a następnie składowania artykułów spożywczych. W zakładach piekarskich oraz browarach wyroby ze stali nierdzewnej wykorzystuje się w charakterze pojemników fermentacyjnych. Stop ten jest również wykorzystywany często w przemyśle kosmetycznym i przez podmioty zajmujące się pozyskiwaniem i dystrybucją paliw, rozpuszczalników i pozostałych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – barierki i meble

Odporność na niekorzystne czynniki pogodowe (wilgoć, kwaśne opady czy skrajne temperatury) sprawia, iż wyroby ze stali nierdzewnej świetnie nadają się użytku na zewnątrz obiektów (na przykład jako elementy balkonowe), a także na basenach (jako drabinki i poręcze). Ze względu na przyciągającą wzrok estetykę, tak samo dobrze sprawdzają się także w wewnętrznych częściach budynków – między innymi na klatkach schodowych. Ponadto sterylność stali nierdzewnej umożliwia użycie jej w gabinetach lekarskich i lecznicach.