Dbanie o zdrowie Zakupy

Dlaczego powinniśmy nosić maskę przeciw smogowi?

Małopolska i największe metropolie należą do szczególnie zapylonych obszarów Unii Europejskiej. Nic więc zaskakującego, że ich władze poszukują metod, które pozwoliłyby na ograniczenie szkodliwych efektów zanieczyszczenia powietrza. Najistotniejsze oczywiście okazują się działania, dzięki którym możliwe stanie się ograniczenie liczby wytwarzanych spalin – zarówno przez fabryki, jak i kotły w domach. Dopóki jednak w atmosferze wciąż znajduje się wiele pyłów, najważniejsze jest zabezpieczenie płuc przed ich złym działaniem. Z tego powodu tak ważne okazuje się, by wszyscy, którzy często spędzają czas na dworze, kupili maskę przeciw smogowi.

Maska przeciw smogowi – działanie

Maska przeciw smogowi musi chronić drogi oddechowe od pyłów z powietrza – z tego względu jej brzegi ściśle dotykają polików. Najistotniejszymi częściami tego typu masek są oczywiście filtry, które zatrzymują drobiny smogu. By były skuteczne, powinny być wykonane z aktywnego węgla o właściwej budowie, która umożliwi zatrzymanie nawet niewielkich drobin. Dlatego powinniśmy pamiętać, że po założeniu maski oddychanie ma prawo być nieco cięższe niż bez ochrony.

Jak kupić maskę przeciw smogowi?

Zakładanie maski przeciw smogowi przyniesie spodziewane rezultaty wyłącznie wtedy, gdy będziemy ją ubierać zawsze, kiedy przebywamy na otwartym powietrzu. Z uwagi na ten fakt przy jej wyborze koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy maska będzie dostosowana do kształtu naszej głowy oraz czy możemy bez przeszkód przez nią oddychać. Na rynku możemy nabyć najróżniejsze maski przeciw smogowi – tak proste wersje, jak i te, w których można wymienić zużyty filtr. Jeżeli zamierzamy używać jej podczas aktywności fizycznej, dobrym wyjściem będzie wybór ostatniego typu – takie maski są wszak bardziej efektywne i komfortowe.