Usługi branży budowlanej Zakupy

Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Zobacz, gdzie zamówić blachodachówkę.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blacha na dach – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi walorami, blachodachówki należy kupować w sprawdzonych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08