Marketing i reklama Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Wybór dobrej agencji SEO – Google podpowiada czym się kierować

Jak rozpoznać dobrą firmę SEO? Więcej szczegółów na www.youtube.com.

Gdy masz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, z pewnością po czasie myślisz nad tym, jakie działania podjąć, aby wyświetlała się ona na samym topie wyników wyszukiwania. Wiadomo przecież, iż współcześnie widoczność w internecie jest jednym z podłoży sukcesu, bo to właśnie stąd gros klientów po raz pierwszy dowie się o twojej działalności. Jak zatem zatrudnić solidną firmę SEO? Zalecamy kierować się podpowiedziami specjalistów, a najlepiej tych od Google.

Google podpowiada, jak znaleźć dobrą firmę SEO

Nie da się ukryć, iż cała branża usług SEO, to znaczy działań mających na celu optymalizację stron www pod wyszukiwarki, pojawiła się i nieprzerwanie rozkwita praktycznie wyłącznie za sprawą wyszukiwarce Google. Pomimo istnienia licznych alternatyw, jak np. Baidu, DuckDuckGo czy też Rambler, nadal najważniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto pragnie pozyskać widoczność w internecie, musi zapracować na swoje miejsce w top 3 w Google. W przypadku sektorów, gdzie występuje mocna konkurencja, zazwyczaj nie jest to realne bez konsultacji ze specjalistami z agencji SEO. Google zdecydowało się pomóc tym, dla których pojęcie SEO jest czymś zupełnie nowym, i udostępniło krótki instruktaż, jak wybrać rzetelną firmę SEO.

Cechy rzetelnej agencji SEO zdaniem Google

Pracownica Google z ponad dziesięcioletnim stażem punkt po punkcie tłumaczy, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech między innymi:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od gruntownego audytu strony,
  • zdolność oceny czasu oraz budżetu koniecznego do wykonania planowanych wdrożenia,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • transparentność odnośnie planowanych działań, m.in. poprzez comiesięczne raporty oraz permanentny dostęp do statystyk strony,
  • zapewnienie witrynie opieki technicznej oraz praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony www, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wyszukiwarce na wybrane frazy.

Pracownica Google zaznacza także, że dobra agencja SEO w żadnym razie nie obieca znakomitych wyników z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony internetowej jest procesem długofalowym, nieraz dającym większe efekty zazwyczaj po kilku miesiącach działań.