usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp
Bezpieczeństwo Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Nie możesz zalogować się na stronę? Grafiki zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może witryna rozsyła wiadomości-śmieci? To raptem kilka z możliwych objawów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach konieczne jest bezzwłoczna reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć również niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, bowiem eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]