Nasze porady Turystyka i podróże Zagadnienia związane ze stronami www

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Chcesz poznać nieznane miejsca w Małopolsce? Zajrzyj tutaj.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego czasem trudno znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego