Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

W najupalniejsze miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie rozkoszuj się chłodnym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do wypoczynku. Taki rodzaj rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolet podgumowanych

Głównym plusem rolet podgumowanych jest to, iż powodują one stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie rozgrzewa. Zwykle latem zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to wybierz taki typ rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale też w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie przeszkadza, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zwykle występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie przeszklonego wnętrza, to ten model sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.