Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Tablice korkowe wciąż są nam potrzebne

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak przeważnie wykorzystujemy tablice korkowe?

Przeważnie napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, kluczowe informacje o planowanych wydarzeniach (turniejach, olimpiadach, wywiadówkach lub studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem pedagoga dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić wystawę rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na przeróżne okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, żeby tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – przyda w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej pomysłów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy użyć tego typu tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (czerwony, ciemny i jasny fiolet, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, srebrne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, dlatego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.