Usługi branży budowlanej Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Sklep internetowy z produktami dla wentylacji

Duchota, grzyby w domu lub zaparowane szyby – właśnie tak daje o sobie znać zepsuta wentylacja. Takie objawy szczególnie często zauważają mieszkańcy domów, gdzie ostatnio wymieniono okna – są teraz szczelne, a woda i gazy nie mogą od tej pory opuścić domu. Co więc zrobić, by zapewnić sobie najlepszą wentylację?

Z jakich powodów warto troszczyć się o wentylację?

Jak wielu z nas się domyśla, wentylacja to nic więcej niż usunięcie z mieszkania zużytego powietrza oraz wtłoczenie zamiast niego nowego. Jest to bardzo istotne, bowiem w zużytym medium nietrudno o chorobotwórcze zarazki, wirusy i pozostałe drobnoustroje.

W jaki sposób wybrać moc wentylacji?

Specjaliści są zdania, że objętość przepompowanego w ciągu godziny powietrza powinna równać się wielkości pomieszczenia. Powinniśmy też zaznaczyć, że wszyscy mieszkańcy zużywają w tym czasie blisko trzydzieści metrów sześciennych medium.

Wentylacja – jak jest zrobiona?

Najważniejszymi podzespołami każdego podobnego systemu są kanały wentylacyjne, którymi medium jest wprowadzane z dworu do danego pomieszczenia. Istotną funkcję pełnią również nawiewniki – żeby wentylacja odpowiednio działała, warto zamontować je dwieście cm nad ziemią, ponieważ w ten sposób chłodne powietrze będzie mogło połączyć się z medium wcześniej ogrzanym.

Wentylacja z oszczędzaniem energii

Sposobem, które daje szansę odzyskać część ciepła z wydalanego z mieszkania medium może być rekuperator. Jak dużo można dzięki takiemu urządzeniu odzyskać? Zależy to od jego budowy oraz temperatury na dworze – lepsze wymienniki posiadają bowiem większe możliwości.