okna serwis warszawa, regulacja okien warszawa, serwis okien warszawa
Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Serwisowanie okien

Zużyte okna najłatwiej jest po prostu zdemontować, by kupić kolejne, jednak często nie jest to opłacalne. Zazwyczaj korzystniejszym wyjściem jest naprawa okien – zwłaszcza, że opisywane usługi są obecnie oferowane przez mnóstwo firm. Jeśli wykazujemy przynajmniej minimalne zdolności majsterkowicza, z renowacją okien – zwłaszcza drewnianych – z łatwością poradzimy sobie bez pomocy fachowców.

Czy powinniśmy zdecydować się na naprawę okien?

Najpopularniejszym powodem usterek okien są wadliwe zawiasy. Upewnij się, czy nie wysunęły się z nich bolce oraz czy ich zamykanie nie sprawia trudności. Ten druga oznaka najczęściej świadczy o rdzewieniu bolca, czego skutkiem może być wypadnięcie skrzydła z zawiasu – a a do tego lepiej nie dopuścić. Problemy często wynikają ze uszkodzenia mechanizmu zamykającego – należy upewnić się, czy nie występuje niepotrzebny luz, bo kiedy zepsuje się, zamknięcie okna będzie niewykonalne.

Serwis okien bez pomocy specjalistów? To możliwe!

Kiedy drewniane skrzydła nie wyglądają już jak nowe, możesz sprawić, że odzyskają dawny blask. Samodzielna naprawa okien nie jest trudna – oczywiście jeśli mówimy jedynie o ich walorach wizualnych. Gdy awarii uległ zaś mechanizm wewnętrzny, lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego specjalistom.

Naprawa okien PCV – ile na nią wydasz?

Wszystko zależy od tego, o jaką awarię chodzi. Zwykła regulacja położenia skrzydeł nie powinna pochłonąć więcej, niż czterdzieści PLN, ale naprawa klamki albo zawiasu będzie wydatkiem co najmniej dwustu zł. Nie zapominajmy, iż skrzydła wyprodukowane z tworzyw sztucznych wymagają regularnej konserwacji – naprawa okien PCV to też więc ich oliwienie i wstawienie nowych uszczelek.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]