Usługi branży budowlanej Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Regulowanie i konserwacja okien

Regulacja okien

Okna nie są wieczne – chcąc, by działały wiele lat, niezbędna jest ich odpowiednia regulacja. Warto pamiętać, że zaniedbane okna szybciej ulegają awariom, a usunięcie usterek wygeneruje koszty o wiele wyższe, niż regulacja. Czy okna PCV można zatem konserwować bez pomocy fachowców, czy lepiej zostawić to specjalistom? Ile kosztuje podobna usługa? Z jaką częstotliwością powinna odbywać się regulacja okien?

Regulacja okien – co się stanie, kiedy o niej zapomnimy?

Zaniedbane okna szybko tracą właściwości, czego rezultatem jest zwiększenie się zawartości wilgoci w mieszkaniu i zmniejszenie temperatury. Regulacja okien potrzebna będzie też, jeśli zależy nam na ich bezproblemowych otwieraniu i dobrym wyglądzie.

Podstawowa regulacja okien

Raz na sześć miesięcy okna powinniśmy starannie nasmarować. Nie ma potrzeby prosić o pomoc specjalistów – trzeba tylko nasmarować zawiasy wykorzystując w tym celi tawot lub inny preparat o podobnym działaniu. Robiąc tak, zapobiegniemy rdzewieniu i skrzypieniu.

Regulacja okien – czy robić to samemu?

Regulacja okien wymaga specjalistycznych narzędzi oraz dużej wiedzy – z uwagi na to nie każdy z nas sobie z nią poradzi. Samodzielna regulacja może skutkować uszkodzeniem okna – warto więc zostawić ją fachowcom.

Jak dużo wydasz na regulację okien?

Konserwacja jednego okna to koszt około czterdziestu PLN, jednak często na każde kolejne skrzydło wydamy już piętnaście lat. Jest to wydatek, który poniesiemy jedynie raz w roku, zatem nie powinien być dotkliwym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]