Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Podłoga drewniana

Baltic Wood

Podłoga drewniana jest ponadczasowa oraz nie ulega trendom mody. Podłoga jest najważniejszym elementem mieszkania. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Kolor i kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów wpływa na elegancji wygląd wnętrza. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Duża trwałość i wszechstronność wykorzystania wpłynęła na dużą popularność podłóg drewnianych. Dzięki temu, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Podłogi drewniane są wskazane dla alergików, gdyż nie przyciągają kurzu. Inną ważną cechą dla użytkowników jest fakt, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę mocowaną do podłoża i pływającą.

Rodzaj pomieszczenia a gatunek podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe, a także ładnie się starzeje. Jest też dobrym izolatorem termicznym. Gatunek drewna jest także bardzo istotny, przy konstrukcji drewnianej podłogi. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Pojawienie się gatunków egzotycznych pozwoliło na układanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach zarezerwowanych dotąd dla innych materiałów np. na ogrzewaniu podłogowym.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]