Usługi branży budowlanej Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Kominki

Tworzą w mieszkaniu niepowtarzalną atmosferę, a dodatkowo są idealnymi źródłami energii – szczególnie, jeśli uzupełniają CO. Nic więc zaskakującego, że właściciele domów z roku na rok chętniej stawiają na na montaż kominka – zwłaszcza, że w katalogach współczesnych firm znajdziemy modele, które bez problemu wkomponujemy w wystrój każdego pomieszczenia. Jak zatem kupować kominki?O czym musimy pamiętać?

Otwarte ognisko w kominkach

Podobne kominki są bezkonkurencyjne, kiedy zależy nam na stworzeniu nastroju – nic wszak nie zastąpi bezpośredniej styczności z ogniem i dźwięków płonącego polana. Niestety, z wszystkich rodzajów kominków, propozycje z niezamkniętym paleniskiem nie wypadają dobrze kiedy mowa o efektywności – wykorzystują tylko jedna piąta ciepła.

Wsad z żeliwa w kominkach

Okazują się nieco bardziej kosztowne od opisanych w poprzednim akapicie kominków, nie pozwalają także w pełni nacieszyć się płomieniami, ponieważ ognisko odgrodzone jest grubą szybą. Są jednak bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla klientów, którzy stawiają na efektywność – wszak zmniejszenie strat energii wynosi w tym przypadku aż 80 procent – dzięki warstwie żeliwa jest ona magazynowana i stopniowo uwalniania.

Kominki do CO

Kominki z płaszczem wodnym to idealne uzupełnienie instalacji CO – woda zostaje w nich podgrzana do wysokiej temperatury, a potem przekazana do kaloryferów. Tego rodzaju kominki można wykorzystać także w celu podgrzania wody do kranów, dzięki czemu są jednym z najkorzystniejszych urządzeń.