Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, skieruj się tu.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a czasami nabywamy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne ładnie wyglądają i bez problemu dopasujemy je do wystroju mieszkania, bo kupimy je w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach i wzorze krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo piramidy albo sześcianu.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest łagodne i uspokajające, stąd zaleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]