Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Więcej o shuttersach na skyshutters.pl.

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle wybiera się standardowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą cechą shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome i można łatwo je ustawić pod różnymi kątami, w zależności od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jednak tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Pożyteczne funkcje shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader stylowy wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez użycia linek, co posiadacze psotliwych psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które rozerwać zwisające sznurki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]