Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Atuty oczyszczaczy powietrza

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: pyły zawieszone PM2.5, spaliny samochodów, sadzę, kurz czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usunie?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.