Usługi

Zaufaj home stagerowi – o przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży

Tzw. home staging, który oznacza przygotowanie nieruchomości do sprzedaży to oferta stosunkowo nowa na polskim rynku. Moda na wykonywanie szybkich remontów domu tuż przed stworzeniem oferty dla nabywców przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdźmy więc, w jaki sposób fachowe zaaranżowanie nieruchomości wpływa na efektywność procesu sprzedażowego.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – jak to wygląda

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży zasadniczo opiera się na usunięciu zagracających elementów oraz posprzątaniu pomieszczeń. Prace obejmują także delikatną przebudowę, np. odświeżenie koloru ścian, wyrównanie ich powierzchni, wstawienie luksusowych mebli. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do wykonania zdjęć. Chodzi tu o wydobycie możliwości mieszkania, co często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu dekoratorskiego. Badania udowadniają, że home staging znacząco podnosi prawdopodobieństwo uzyskania ewentualnych kupców, jak również pomyślnego zakończenia procesu sprzedażowego.

Profesjonalna fotografia i stylowy wystrój, czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Warto podkreślić, że za elegancko urządzoną nieruchomość możemy otrzymać zdecydowanie wyższą kwotę – nawet o 15procent. Warto poszukać fachowego dekoratora, który odpowiednio urządzi mieszkanie przed transakcją. Oprócz znakomitego gustu, posiada on również umiejętności z dziedziny fotografii, co pozwoli na uwypuklenie pozytywnych walorów naszego domu.