Usługi Usługi ogrodnicze

Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

Wykonanie trawnika na działce nie sprawi nam poważniejszych trudności – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie są wystarczające. Trudności na pewno powstaną niestety, jeżeli konieczne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości i zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w okolicy placówek dydaktycznych, przed ważnymi budynkami bądź na placach miast. Podobne trawniki muszą wszak uporać się z nawet bardzo nasiloną eksploatacją oraz doskonale wyglądać. Zakładanie trawników warto więc zlecić profesjonalistom oraz otrzymać pewność, że rezultaty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy świadczącej takie usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z rolki lub nasion. Oba mają swoje wady i zalety. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza nieskomplikowany montaż (także na skarpach) oraz od razu widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na wodę oraz chłód. Trawniki z nasion będą natomiast dużo tańsze od trawników z darni (przez co świetnie nadają się do stosowania na dużych areałach) oraz wymagają mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć ekipę?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie sporych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy oraz użycia odpowiednich maszyn (między innymi spychaczy czy agregatorów) oraz materiałów. Z tego względu zanim wybierzemy ofertę danej firmy, staranie rozważmy wszystkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami dysponują jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie umiejętności. Trafionym wyjściem będzie również wyszukanie komentarzy na temat ekipy w internecie – być może unikniemy w ten sposób niemiłych niespodzianek.