Usługi Usługi ogrodnicze

Zakładanie ogrodów – o czym należy pamiętać?

Efektowny ogród to na pewno ozdoba naszej posiadłości. Nic zatem dziwnego, iż większość czytelników robi co może, aby odpowiednio się prezentował od maja do późnego października. Utrzymanie pięknego ogrodu nie jest jednak tak proste, jak wielu z nas sądzi – większości z nas brakuje ku temu kwalifikacji. Kłopot nie jest naprawdę duży, jeżeli jest to ogródek przy domu, jednak nieodpowiednio wypielęgnowany ogród przy reprezentacyjnym budynku będzie niedopuszczalny. W takich przypadkach dobrze zlecić to zadanie fachowcom. Tym bardziej, że aby móc pochwalić się efektownym ogrodem, powinniśmy zatroszczyć się o to jeszcze przed jego powstaniem. Jak zatem wybrać firmę zapewniającą projektowanie i pielęgnację ogrodów?

Zasady aranżacji ogrodów

Aby ogród właściwie wyglądał, konieczne jest sporządzenie fachowego planu, w którym znajdą się dane dotyczące rozkładu zieleni oraz elementów dekoracyjnych, ścieżek, oczek wodnych oraz podłoża, w którym znajdą się poszczególne gatunki. Projekt ogrodu powinien także dostarczyć wiadomości dotyczące ogrodzenia, oświetlenia i nawodnienia zieleni. Zaprojektowany ogród musimy poza tym odpowiednio obsadzić oraz dbać o niego zapewniając roślinom właściwe warunki. Niezbędne są w tym celu zarówno odpowiednie kwalifikacje, jak i fachowe sprzęty, a tych większość czytelników zwyczajnie nie ma.

Komu zlecić projektowanie ogrodów?

Projektowanie ogrodów, jak widać, nie jest łatwe – a zatem słusznie postąpimy zlecając je doświadczonym fachowcom. Wybór firmy może okazać się przyczyną dużych problemów, jednak pamiętając o paru wskazówkach z pewnością unikniemy błędów. Najważniejsze są oczywiście uprawnienia, które zdobyli jej specjaliści, a także to, czy ekipa dysponuje odpowiednimi sprzętami, jakie umożliwia realizację wszystkich planów.