Usługi Usługi branży budowlanej

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Wiele śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które powstają w trakcie różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, jak Lublin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.