Oświata Usługi

Wykorzystaj wrodzone umiejętności – szkolenia dla trenerów

Rynek szkoleń prężnie się rozwija, a usługi szkoleniowców stają się bardziej popularne. Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się podnoszeniem kompetencji zawodowych i coachingiem. Zastanawiasz się jak zostać trenerem i czy to się opłaca? Sprawdź nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Praca szkoleniowca wymaga profesjonalnego wdrożenia. Przedstawiciele tego zawodu codziennie współpracują z potrzebującymi wsparcia ludźmi, dlatego powinni charakteryzować się ponadprzeciętnymi umiejętnościami interpersonalnymi. Sądzisz, że masz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu coacha? Skorzystaj z kompleksowych szkoleń, przygotowujących do stawienia czoła najtrudniejszym problemom. Współcześnie organizowanych jest wiele programów dla potencjalnych szkoleniowców. Najlepsze wykorzystują rozmaite i innowacyjne metody szkoleniowe, np. metodę rządu, prace protagonistyczne, dyskusje grupowe, jak również miniwykłady. Szukasz najlepszego programu? Sprawdź czy dostarcza wiedzy, która pozwala starać się o rekomendację niezależnych organizacji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – poznaj etapy powstawania grupy

Niezwykle istotnym modułem każdego programu dla trenera jest tzw. proces grupowy, który zawiera cztery etapy – formowanie się grupy, wystąpienie sporu, definiowanie zasad rządzących grupą oraz ostatecznie – wspólne wykonywanie zadań. Profesjonalny program szkoleniowy uczy także nawiązywania relacji, radzenia sobie z problemem agresji i pomaga stworzyć własny styl każdego szkoleniowca. Istotne są również moduły takie jak budowanie sojuszu z grupą, współpraca w teamie i trening zadaniowy. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem? Profesjonalnie przygotowany kurs wskaże Ci kierunek Twojej kariery i nauczy Cię przeprowadzać interesujące i efektywne szkolenia. Po jego ukończeniu będziesz umiał dopasować techniki pracy do charakteru grupy i stawiać granice.