Technologie Usługi

Szkolenia EMC – dowiedz się wszystkiego o EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna stała się ostatnio zagadnieniem priorytetowym przy projektowaniu urządzeń elektronicznych. Wytyczne z nią związane są niesamowicie wyśrubowane. Rozwój technologii sprawił, że pojawiło się wiele szkoleń, które pomagają nabyć specjalistyczne umiejętności. Do kogo są skierowane szkolenia i jakie metody one wykorzystują?

Szkolenia EMC – kompatybilność elektromagnetyczna

Kompatybilność elektromagnetyczna to branżowe określenie, z którym każdy z nas styka się codziennie. Oznacza w skrócie, że sprzęt elektroniczny nie wywołuje zaburzeń pola elektromagnetycznego. W związku z dyrektywami UE potrzebni są profesjonaliści, którzy zajmą się badaniem sprzętu pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej. Kurs Design for EMC składa się z kilku elementów. Ważne miejsce zajmuje m. in. planowanie projektu, projektowanie obwodów drukowanych, a także wybór laboratorium. Natomiast w czasie kursu High Speed Design słuchacze poznają zagadnienia związane m.in. z prowadzeniem ścieżek w pamięciach DDR, dobieraniem liczby warstw na PCB czy techniką terminowania szybkich magistral cyfrowych.

Szkolenia EMC – hardware engineer i PCB layout engineer

Opisane wyżej moduły to oczywiście nie wszystkie dostępne szkolenia – trenerzy uczą analizy według norm EN 61000-4-6, EN 61000-4-4 oraz wielu innych. Istotne jest też prawidłowe posługiwanie się normami. W profesjonalnych szkoleniach biorą udział przede wszystkim PCB layout engineer, inżynierowe elektronicy oraz EMC test engineer. Istotną grupą odbiorców są również inżynierowie odpowiedzialni za certyfikację urządzeń. Instytucje szkoleniowe mogą także stworzyć kurs zamknięty, zgodny z oczekiwaniami danego przedsiębiorstwa. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenie.