Usługi Usługi branży budowlanej

Sposób na problemy z nadzorem? Dobry projekt budowlany

projekty budowlane Kraków

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, zaś największe trudności związane są z dopełnieniem najróżniejszych oficjalnych formalności. Najpierw należy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi zostać opracowany przez architekta, zaś jego treść ustalają właściwe ustawy. Co zatem musi być w nim zawarte? Zachęcamy do lektury krótkiego tekstu.

Treść projektów budowlanych

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być sporządzony na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać rozkład starszych i wznoszonych budynków oraz sieci gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte też informacje o miejscu składowania śmieci, rozmieszczeniu zieleni czy płocie. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty wznoszonych obiektów, a często także informacje od firm dostarczających media. W niektórych przypadkach konieczne okaże się również załączenie wyników testów gleby.

Po co są projekty budowlane?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa powinna przebiegać według strategii określonej w tym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności mogą okazać się przyczyną jej nieodebrania.

Siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]