Usługi

Promocyjne i pamiątkowe film z drona

Najpierw wykorzystywano je wyłącznie w armii, gdzie rzecz jasna są używane do dziś. Stosunkowo szybko przy tym drony docenili także pozostali użytkownicy. Trafiły do rąk urbanistów, kartografów oraz policjantów. Nieco później drony zdecydowali się używać także fotografowie oraz operatorzy kamer – maszyny te umożliwiły osiągnięcie niezwykłych ujęć bez konieczności wynajmowania śmigłowca. Wraz ze spadkiem kosztów ich zakupu, dronami zainteresowali się również inni – teraz stały się bowiem chętnie wybieranymi upominkami, a najtańsze wersje możemy kupić nawet za nieduże kwoty. Przez specjalistów najczęściej są rzecz jasna wykorzystywane do kręcenia klipów i robienia zdjęć. Czemu operatorzy tak chętnie je stosują?

Czemu warto postawić na filmy z lotu ptaka?

Głównym atutem filmów z lotu ptaka, jak już nadmieniliśmy, jest opcja nagrania niezwykłych kadrów bez kosztownego przecież wypożyczania samolotu. Z tego powodu filmy z lotu ptaka często zamawiają agencje parające się produkcją programów telewizyjnych. Ujęcia z lotu ptaka są też chętnie używane w filmach reklamowych – zwłaszcza, jeśli powinny promować ośrodek wypoczynkowy. Coraz częściej na filmy z drona decydują się również pary młode, bo dzięki tej technice zyskują niepowtarzalne fotografie upamiętniające ich ślub. Oczywiście jeśli znajdą właściwego specjalistę.

Ile wydasz na filmy z drona?

Za tę pomoc musimy oczywiście zapłacić. Jaką kwotę? Zależy to od wielu rzeczy – takich jak wielkość zlecenia, to, czy wymagamy również montażu czy miasta, w którym będzie zrealizowana usługa. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że koszt jest zależny od liczby wylotów na dzień i ilości zrobionych fotografii, jednak w różnych niestandardowych przypadkach wydatki mogą być większe. Koszty filmów z lotu ptaka zależne są również od rodzaju urządzenia – tańsze będzie wynajęcie quadrocoptera wyposażonego w obiektyw FullHD, a droższe drona filmującego w jakości 4K.