Usługi Usługi ogrodnicze

Profesjonalna pielęgnacja drzew i krzewów

Parki w miastach wymagają szczególnej dbałości – drzewa należy cyklicznie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w świetnej formie i kogo najlepiej zatrudnić do takich zadań? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Przeczytaj nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – kiedy warto zdecydować się na wycinkę

montaż wiązań statycznych, cięcia korekcyjne, rozdrabnianie gałęzi – wszystkie te czynności pomagają przywrócić terenom zielonym estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi gałęziami. Częste kształtowanie koron drzew w okresie ich wzrostu zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałe krzewy również trzeba dbać – martwe konary należy regularnie przycinać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest konieczna wtedy, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona także po silnych wiatrach, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych specjalistów

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on niezbędny również w celu wyrównania terenu. Wtedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po ścięciu drzewa. Specjalne ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać na przykład jako surowiec energetyczny.