Usługi Usługi branży budowlanej

Podnośnik terenowy – komfort i ochrona

Monterzy rzadko do prac u góry stosują drabiny. Jak nietrudno się domyślić, przyczyną jest niska stabilność drabiny, która przez nawet niewielkie wibracje potrafi się przewrócić. Z uwagi na bezpieczeństwo pracujących na niej ludzi chętniej stosuje się podnośniki. Maszyny tego rodzaju sprawdzą się wszędzie – w halach oraz na gładkiej nawierzchni wystarczy normalny model, w trudnych sytuacjach najlepszy okaże się natomiast podnośnik terenowy. Kiedy stosuje się podnośniki? Jak wybrać odpowiedni model?

Podnośniki terenowe i pozostałe

Jak już nadmieniliśmy, w normalnych sytuacjach specjalistyczny podnośnik nie będzie potrzebny. W niektórych sytuacjach zwykły podnośnik okaże się jednak nieodpowiedni – między innymi podczas prac na terenie pofałdowanym lub na grząskich drogach. Warto wtedy postawić na wynajem podnośnika terenowego, który zapewni nam bezpieczeństwo bez względu na nierówności. Tego rodzaju podnośniki cechują się specjalnie skonstruowanym koszem oraz szerszym wysięgiem i większymi możliwościami.

Przykłady wykorzystania podnośników terenowych

Ze względu na dużą stabilność podnośnik terenowy znajduje różne zastosowania. Poza pracami przy liniach telekomunikacyjnych i elektrycznych, wykorzystuje się go między innymi do montażu bannerów. Podnośniki terenowe są też używane do przycinania wysokich drzew, czyszczenia szyb w biurowcach oraz napraw dachów. Należy poza tym wspomnieć, iż przenośniki terenowe są chętnie używane przez operatorów kamer oraz fotografów.