Oświata Usługi

Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty przeżywa współcześnie prawdziwy rozkwit. Ciągle pojawiają się nowe szkoły, których słuchacze mogą w końcu rozwinąć zdolności miękkie. Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego i z jakiego powodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – badanie potrzeb szkoleniowych i współpraca w zespole

Tzw. kompetencje miękkie, takie jak empatia, motywacja czy asertywność są bardzo istotne nie tylko na rynku pracy, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne z umiejętnościami twardymi, takimi jak fachowa wiedza i kwalifikacje zawodowe. Często nawet przesądzają o awansie w pracy. To dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w kursie z rozwoju osobistego. Na rynku istnieją także kursy dedykowane samym mentorom, które pozwalają uzyskać fachową wiedzę oraz rekomendację PTP. W czasie szkoleń omawiane są kwestie takie jak współpraca w teamie oraz badanie potrzeb szkoleniowych, co szczególnie przydaje się w praktyce.

Szkolenie z rozwoju osobistego – jak przygotować się do pełnienia funkcji coacha

Kompleksowe kursy dla trenerów zapewniają optymalne przygotowanie do pełnienia tej profesji. W trakcie kursu specjaliści wykorzystują zróżnicowane metody, np. case study, pracę protagonistyczną czy burzę mózgów, dzięki czemu praca słuchaczy przynosi zdecydowanie większe korzyści. Innowacyjne metody to gwarancja, że nauczysz się nie tylko nawiązywania relacji, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie trenera. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci również opracować niepowtarzalny charakter pracy, a to przyciągnie odbiorców. Nie bez znaczenia jest także poszerzenie kontaktów w środowisku trenerskim. Po kursie otrzymasz pełen pakiet materiałów trenerskich, który z pewnością przyda się w praktyce.