Usługi

Na czym polega sesja ciążowa?

Ciąża to szczególny czas w życiu zarówno przyszłej mamy, jak i jej partnera. Oczekiwanie na narodziny maluszka wyzwala wiele uczuć, jak m. in duma oraz radość. Ten wyjątkowy czas niewątpliwie warto uwiecznić. Świetnie nadaje się do tego celu seria zdjęć nazywana sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach coraz więcej par spodziewających się przyjścia na świat potomka. Aktualnie zamówić można je nie tylko w wielkich aglomeracjach, jak Katowice i Kraków, ale również w małych miejscowościach.

Sesja ciążowa – co należy przez to rozumieć?

Usługa fotograficzna polegająca na zrobieniu kilkunastu fotografii kobiety, która właśnie spodziewa się potomstwa – tak w kilku słowach można określić sens sesji ciążowej. Warto jednak wiedzieć, iż na tych zdjęciach można uwiecznić nie tylko przyszłą mamę, ale także przyszłego ojca, jak również ich starsze dzieci, jeśli para już takie ma. Fotograf dołoży wszelkich starań, aby na ujęciach widać było pełne spektrum uczuć, które towarzyszy parze oczekującej na pojawienia się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – w studio, w plenerze lub w domu

Rodzice mają duży wpływ na wybór miejsca przeprowadzenia sesji fotograficznej. Sesja ciążowa zazwyczaj ma miejsce w domu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można jednak zrobić także w studio fotograficznym, a nawet na świeżym powietrzu. Bez względu na wybrane miejsce prowadzący sesję postara się, by kobieta czuła się swobodnie oraz komfortowo. Tylko wtedy otrzymamy naprawdę udane ujęcia, na których widać radosną przyszłą mamę z przepełnionym dumą tatą dziecka. Niezaprzeczalnie sesja ciążowa jest rewelacyjnym pomysłem, ponieważ stanowi pamiątkę dla mamy i taty, a w przyszłych latach będzie też rewelacyjnym upominkiem dla dziecka. Dzisiaj wiele par stawia na przygotowanie albumu, w którym dokumentują pierwsze lata życia malucha. Fotografie z profesjonalnie przygotowanej sesji ciążowej są doskonałym początkiem takiej księgi.