Usługi Usługi branży budowlanej

Montaż rusztowań – kiedy stosuje się rusztowania

Na pewno każdy z nas chociaż parę razy w życiu widział rusztowania. Te interesujące konstrukcje wykorzystywane są powszechnie w budownictwie. Ich wykorzystanie sprawia, że możliwe jest wykonywanie prac na dużej wysokości bez narażania swojego zdrowia i życia. Z jakich elementów składają się rusztowania? Gdzie dokładnie się je stosuje?

Montaż rusztowań: budowa oraz przykłady ich wykorzystania

Rusztowania składają się ze słupów nośnych o przebiegu pionowym oraz żerdzi poziomych, które są solidnie przymocowane do słupów nośnych. Mogą być przybite, przykręcone i przywiązane. Na żerdziach umieszczane są pomosty. W rusztowaniach, których konstrukcja jest bardzo prosta w roli pomostu stosowana jest na ogół zwykła deska. W przypadku tych nowoczesnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, które mają niewielką wagę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostępne były na ogół rusztowania zrobione z rur stalowych. Odznaczały się one jednak nadzwyczaj dużą wagą. Na ten moment rusztowania są najczęściej zrobione z aluminium. Nie waży ono wiele, a jednocześnie jest naprawdę bardzo mocne. Rusztowania wykorzystuje się głównie w budownictwie. Powszechnie używane są rusztowania elewacyjne, które stosowane są w czasie prac modernizacyjnych budynków użyteczności publicznej, zabytków oraz kościołów. Dzisiaj rusztowania wykorzystuje jednak coraz częściej przemysł energetyczny oraz chemiczny.

Montaż rusztowań: usługi fachowej firmy

Gdy potrzebne jest rusztowanie, dobrze jest skorzystać z usług firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. Na ogół montuje, a następnie demontuje rusztowania. Cena za tego typu usługi w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma na przykład metraż rusztowania, okres, na jaki zamierzamy je wypożyczyć i to, czy ma zostać zrealizowany montaż i demontaż.