Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Mechanizm leasingu samochodu

Do mechanizmów bardzo często stosowanych przez współczesne firmy należy leasing samochodu. Dzięki temu możemy zagwarantować pracownikom zarówno samochody osobowe, ale również dostawcze. Przekonajmy się zatem na czym polega leasing samochodów i dlaczego jest tak popularny.

Leasing samochodu – postaw na nowe i bezpieczne auta

Leasing to pewien rodzaj dzierżawy pojazdów do celów firmowych, a jego najważniejsze zasady precyzuje polskie prawo. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie m.in. formą rozliczania podatków. Taka procedura finansowania pojazdów służbowych jest wyraźnie bardziej opłacalna niż kupno, nie wymaga angażowania środków własnych, a flota samochodów nie wchodzi w zakres środków trwałych. Ten mechanizm sprawia, że możemy zapewnić podwładnym pojazdy niezbędne do transportu towarów, odwiedzania nabywców oraz innych celów.

Leasing samochodu bez zbędnych procedur

Koniec z wydawaniem pieniędzy na niesprawne i używane auta oraz zaciąganiem niekorzystnych pożyczek – leasing samochodów jest remedium na tego typu kłopoty. To rozwiązanie idealne dla małych firm, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Formalności są zrozumiałe, a podmiot finansujący nie sprawdza naszych zysków i strat. Nie zapominajmy, że szukając usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na kompleksową pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.