Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Leasing bez BIK – wady i zalety

Leasing to jeden z najczęściej wybieranych typów stosunków cywilnoprawnych. Opiera się na udostępnieniu danego przedmiotu przez jedną stronę, w zamian za co kolejna zobowiązana jest uiścić określone w kontrakcie raty. Leasing szczególnie często wybierany jest przez przedsiębiorców – tym sposobem stosunkowo tanio mogą zakupić na przykład służbowe auta lub urządzenia. Leasing nie dla wszystkich jest niestety dostępny – część instytucji niechętnie zawiera zobowiązania z klientami, którzy wcześniej niezbyt sumiennie regulowali pożyczki. Na szczęście istnieją metody, które umożliwią uniknięcie podobnych trudności.

Leasing bez BIK – kiedy warto?

W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będzie leasing bez BIK. Wprawdzie nie świadczy go sporo instytucji, ale po starannym poszukiwaniu bez trudu dotrzemy do paru propozycji. Tak jesteśmy w stanie sfinansować kupno każdego wyposażenia potrzebnego do funkcjonowania przedsiębiorstwa – sprzętów biurowych, urządzeń poligraficznych, budowlanych czy obrabiarek, a także samochodów.

Jak wybrać leasing bez BIK?

Wśród propozycji dużo jest tych, które nie będą całkiem korzystne – zwłaszcza, że instytucje zmagają się z niebezpieczeństwem przerwania spłaty ustalonych w kontrakcie rat. Dlatego wyszukując leasing bez BIK powinniśmy skonsultować decyzję razem z certyfikowanym doradcą finansowym. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek i jednocześnie sporych kosztów – powinniśmy przecież pamiętać, iż część ofert związanych jest z obowiązkiem płacenia wysokich rat.