Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Opróżnianie piwnicy albo strychu, remont mieszkania, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, jeżeli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, parkingów czy dróg wewnętrznych.