Usługi

Jak podejść do organizacji chrzcin?

Oferta chrzcin w Krakowie w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, toteż troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba bliskich oraz znajomych. W tym wpisie przeczytasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – o czym powinno się pamiętać?

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po narodzinach pociechy, czasem wręcz w tym samym dniu, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z czasem chrzest przeobraził się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, zatem jest organizowany na ogół kilka miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień chrztu polecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z rozmaitych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do wyliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również dać sygnał, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina głównie kupuje zabawki, natomiast rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak choćby fotelik samochodowy, ubranka oraz kocyki dla dziecka.

Lokal na chrzciny czy obiad w domu – na co postawić?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny organizowano najczęściej w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie każdy uczestnik obrzędu w kościele bywał gościem uroczystej imprezy. Obecnie normą jest już obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Przeglądając oferty lokali, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie ozdobione pomieszczenia, ale także współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na okres letni, zalecamy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą harcować na świeżym powietrzu, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki dobór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, tak samo jak późniejszy transport gości do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]